Unfortunately, at the moment we can provide only parts of this website in the English language. For those parts of the website that not yet have been translated we recommend use of the Google Translate option next to the title of the item.

Tendeloo, Hendrik Nicolaas


Tendeloo, Hendrik Nicolaas
©: Vereniging Oud Valkenburg

Op 30 oktober 1914 werd Han Tendeloo geboren in Leiden. Hij had twee zusters. Johanna is slechts 16 jaar geworden. Zijn zus Margaretha werd 94 jaar. Ze had geen kinderen. Na de oorlog adopteerde ze vanuit het kindertehuis de 17 jarige Rinus Koppe. Ze was voor hem en voor zijn vrouw een lieve moeder en daarbij voor zijn kleindochter Diana een echte oma. 

Foto’s of brieven van Han heeft Rinus nooit gezien. Hij is zeer slecht ter been maar wil toch heel graag nog een keer naar de Erebegraafplaats in Valkenburg.

Han Tendeloo is op de eerste oorlogsdag omgekomen. Samen met Co Vlugman werd hij als verkenner vooruitgestuurd. Ze werden tijdens hun missie totaal onverwacht vanuit de Seminarie in Katwijk aan de Rijn neergeschoten. Ze hadden absoluut geen idee dat de Duitsers de brug bij de Roskam in Katwijk aan de Rijn al waren overgestoken. Sinds 1968 vonden Han Tendeloo en Co Vlugman hier naast elkaar hun laatste rustplaats. Er is geen directe familie meer. Niemand weet van een foto. 

© Tekst: Herman Dijkhuizen © Foto voorblad: Vereniging Oud Valkenburg
Read more



Respond

Via onderstaand formulier kunt u een reactie achterlaten voor de auteur of de eigenaar van het item. (Dorpsarchief Oud Valkenburg ZH)

|